Drawing Competiton Results | 2016-17

Click here to download results in pdf format

Results of Aster Public School Participants, Greater Noida West

 

Sr. No. Code Name Class Group Position
1 ANE/A1/501 Suryansh KG-A A1  
2 ANE/A1/502 Rajvi KG-D A1 FIRST
3 ANE/A1/503 Vansh NUR-B A1 SECOND
4 ANE/A1/504 Devanshi Priya KG-C A1  
5 ANE/A1/505 Ayra NUR-B A1  
6 ANE/A1/506 Aarya Trivedi KG-B A1  
7 ANE/A1/508 Bul Bul NUR-A A1  
8 ANE/A1/509 Aarna NUR-B A1 THIRD
9 ANE/A1/505 Mehul  NUR-A A1  


Sr. No. Code Name Class Group Position
1 ANE/A2/601 Kusha Gulotra V-A A2  
2 ANE/A2/602 Aanya Rastogi IV-A A2  
3 ANE/A2/603 Rashi Maliwal V-A A2  
4 ANE/A2/604 Shriya Saran V-A A2  
5 ANE/A2/605 Kirti V-A A2  
6 ANE/A2/606 Shaswat Tiwari V-A A2  
7 ANE/A2/607 Aleen IV-B A2  
8 ANE/A2/608 Khushi Jha V-A A2  
9 ANE/A2/609 Shivam Singh V-A A2  
10 ANE/A2/6010 Sachin V-A A2  
11 ANE/A2/6011 Shantanu Das V-B A2 FIRST
12 ANE/A2/6012 Pallavi Shukla IV-B A2 SECOND
13 ANE/A2/6013 Divyansh V-B A2  
14 ANE/A2/6014 Navya Srivastava IV-B A2  
15 ANE/A2/6015 Neeti Arya II-C A2  
Sr. No. Code Name Class Group Position
1 ANE/A3/3701 Arni Jain VI-B A3  
2 ANE/A3/3702 Aman Kumar Sahu IX-A A3  
3 ANE/A3/3703 Ansu George IX-A A3  
4 ANE/A3/3704 Aarathi VII-A A3  
5 ANE/A3/3705 Rohini Singh VI-B A3  
6 ANE/A3/3706 Anisha Singh IX-A A3  
7 ANE/A3/3707 Akshita Singh VI-A A3  
8 ANE/A3/3708 Shikha Singh IX-B A3 THIRD
9 ANE/A3/3709 Mahak IX-A A3 SECOND
10 ANE/A3/37010 Naina Srivastava IX-A A3  
11 ANE/A3/37011 Ashi Tripathi VII-A A3  
12 ANE/A3/37012 Avni IX-A A3 FIRST
13 ANE/A3/37013 Aayush Kumar IX-A A3  
14 ANE/A3/37014 Dhruvi IX A3  
15 ANE/A3/37015 Michelle Eric VIII-A A3  

Results of Vishal International School Participants, Greater Noida West

 

Sr. No. Code Name Class Group Position
1 VIS/A2/301 Sanju Kaswan V-B A2 FIRST
2 VIS/A2/302 Neha Yadav V-B A2  
3 VIS/A2/303 Anshu V-B A2  
4 VIS/A2/304 Nancy V-B A2 SECOND
5 VIS/A2/305 Akshay Kumar Mishra V-B A2 THIRD
6 VIS/A2/306 Kritika Singh IV-A A2  
7 VIS/A2/307 Ambika IV-A A2  
8 VIS/A2/308 Gurmika  IV-B A2  
9 VIS/A2/309 Manas IV-B A2  
10 VIS/A2/3010 Someshri III-A A2  
11 VIS/A2/3011 Shivam Yadav IV-B A2  
12 VIS/A2/3012 Sahir IV-B A2  
13 VIS/A2/3013 Sheetal IV-B A2  
14 VIS/A2/3014 Archita Das IV-A A2  
15 VIS/A2/3015 Soniya Kaswan III-A A2  

Sr. No. Code Name Class Group Position
1 VIS/A3/321 Shailja Singh XII - Arts A3  
2 VIS/A3/322 Ranjana Yadav XI - Arts A3  
3 VIS/A3/323 Karishma XII - B A3  
4 VIS/A3/324 Arshad Ansari XII - Arts A3  
5 VIS/A3/325 Shivam Mathur XII - Sci A3  
6 VIS/A3/326 Vinita Yadav XII - A A3 SECOND
7 VIS/A3/327 Kanchan Mishra VII - A A3  
8 VIS/A3/328 Ayush Pathak IX-B A3 FIRST
9 VIS/A3/329 Rafiya Khan IX-A A3  
10 VIS/A3/330 Nandini Kapadia VIII-A A3  
11 VIS/A3/331 Ayushi Yadav IX-B A3  
12 VIS/A3/332 Pooja Yadav IX-B A3  
13 VIS/A3/333 Ruchi IX-A A3  
14 VIS/A3/334 Rakshit Kumar XI A3  
15 VIS/A3/335 Suman X - A A3  
16 VIS/A3/336 Khushi Mishra IX-A A3  
17 VIS/A3/337 Shivam Panday VII-B A3 THIRD

Results of Arihant Arden Participants, Greater Noida West

 

Sr. No. Code Name Class Group Position
1 AAD/A1/401 Avijit Kushwaha   A1 FIRST
2 AAD/A1/402 Aaradhya Rana   A1  
3 AAD/A1/403 Aarushi Srivastava   A1  
4 AAD/A1/404 Akshita Srivastava   A1  
5 AAD/A1/405 Samridh   A1 SECOND
6 AAD/A1/406 Kashvi Chandani I-D A1 THIRD
7 AAD/A1/407 Atharva   A1  

Sr. No. Code Name Class Group Position
1 AAD/A2/411 Abeer Tyagi   A2  
2 AAD/A2/412 Pranjal Srivastava   A2  
3 AAD/A2/413 Radha   A2 THIRD
4 AAD/A2/414 Shriya Saran   A2  
5 AAD/A2/415 Aradhya Chauhan   A2  
6 AAD/A2/416 Parth Topale   A2  
7 AAD/A2/417 Julesha   A2 SECOND
8 AAD/A2/418 Chaitali Nayak   A2 SECOND
9 AAD/A2/419 Aradhya Sharma   A2  
10 AAD/A2/420 Aanya Sangar   A2  
11 AAD/A2/421 Arnav Singh IV A2  
12 AAD/A2/422 Gitesh   A2  
13 AAD/A2/423 Yash Dhir III-C A2 FIRST
14 AAD/A2/414 Aleina  I-A A2  

Sr. No. Code Name Class Group Position
1 AAD/A3/431 Ankur X A3  
2 AAD/A3/432 Sourjyondu Nayak VIII A3 FIRST
3 AAD/A3/433 Yasharth Srivastava   A3  
4 AAD/A3/434 Garvita Dhir VIII - B A3 THIRD
5 AAD/A3/435 Pranay Shrivastava   A3  
6 AAD/A3/438 Anika Jha IX A3  
7 AAD/A3/439 Khushi Yadav VIII-A A3  
8 AAD/A3/440 Sharon Nayak VIII-A A3  
9 AAD/A3/441 Ritika Sharma   A3  
10 AAD/A3/442 Harshita Srivastava VIIII-A A3 SECOND
11 AAD/A3/433 Manjishtha Callen VIII A3 SECOND